Thursday, October 27, 2011

Winco Deals as of 10/25 {CHEAP Farm Rich FrenchToast, Smucker’s Ice Cream Topping, Bar-S Franks, Bar-S Bologna and MORE!}

Winco Deals as of 10/25 {CHEAP Farm Rich FrenchToast, Smucker’s Ice Cream Topping, Bar-S Franks, Bar-S Bologna and MORE!}

October 25, 2011
(Photo courtesy of Winco)
Here are the FAB deals this week at Winco! These prices come from the Fairview/Milwaukee store in Boise. Prices and deals vary by store. If you find a good deal, please share it and the store you found it at. If you are new to shopping at Winco, please keep in mind that Winco does not publish a weekly ad or have a sales schedule, so you never know how long their sales last.
Check out their NEW Coupon Policy! Print a copy for your coupon binder!
– means the price is better than generic/wholesale/mass store prices!
 – means this is when we stock up!!!
If we don’t star an item but it’s listed here, that means it is still a better deal than you would get at a superstore on any given day.

New Deals:

Cabbage $.48/lb.
★ Pillsbury Brownie Mix $.98
Use $.35/1  Pillsbury Brownie Mix or Frosting printable coupon
Final Price:  $.63
★ Smucker’s Ice Cream Topping $1.68
Use $.75/1 Smucker’s Ice Cream Topping printable coupon
Final Price:  $.93
Smucker’s Fruit Spread $1.98
Use $.50/1 Smucker’s Jam, Jelly, or Spread printable coupon
Final Price:  $1.48
Hungry Jack Syrup $2.38
Use $.55/1 Pancake Mix or Syrup printable coupon
Final Price:  $1.83
★ Farm Rich French Toast Sticks $1.98
Use $1/1 Farm Rich Product 10/23/2011 SS
Final Price: $.98
Smucker’s Uncrustables $2.24
Use $.50/1 Smucker’s Uncrustables Sandwiches printable coupon
Final Price:  $1.74
★ Folgers Coffee $4.22
Use $1/1 Folgers Coffee printable coupon
Final Price:  $3.22
Jif Peanut Butter $2.62
Use .55/1 Jif Peanut Butter printable coupon
Final Price:  $2.07
★ Bar-S Franks and/or Bologna $.98
Use $.75/2 Bar-S Franks or Bologna 10/23/2011 RP
Final Price:  $.61 each WYB2
Sunbelt Granola Bars $1.88
Use $.55/1 Sunbelt Granola Bars printable coupon
Final Price:  $1.33
Campbell’s Gravy (assorted) $.55
Use $.50/4 Campbell’s Gravies printable coupon
Final Price:  $.43 each WYB4
Campbell’s Cream of Mushroom Soup $.78
Use $1/5 Campbell’s Condensed Great for Cooking Soups printable coupon
Final Price:  $.58 each WYB5
Langer’s Apple Juice $1.98
Use $.55/1 Langers Juice printable coupon
Final Price:  $1.43
La Victoria Salsa $1.78
Use $1/2 La Victoria Products 10/23/2011 SS
Final Price:  $1.28 each
★ Precious String Cheese $2.98
Use $1/1 Precious String or Stick Cheese 8/14/2011 ss
Final Price:  $1.98
Fresh Cut Cheddar Cheese $2.98/lb.
Use $1/2 lbs. any brand made in USA cheese printable coupon
Final Price: $2.48/lb.


Nestle Halloween Candy $2.48
Use $1/2 coupon from the October Issue All You magazine
Final price: $1.98 WYB2
Philadelphia Cooking Creme $2.48
Use $1/1 Philadelphia Cooking Creme printable coupon
Final price: $1.48
Nature Valley Granola Thins $2.28
Use $.75/1 Nature Valley Granola Thins 10/9/11 SS or $.75/1 Nature Valley Granola Thins 9/11/2011 GM
Final price: $1.53
Quaker Instant Oatmeal $2.50
Use $1/1 Quaker Instant Oatmeal coupon from the October Issue All You magazine
Final price: $1.50
★ Jimmy Dean Heat and Serve Sausage $1.38
Use $.75/1 Jimmy Dean Fully Cooked Product 3/6/2011 RP
Final price: $.63
Skippy Peanut Butter $2.12
Buy 2
Use $.60/2 Skippy Peanut Butter Products printable coupon
Final price: $1.82
Carnation Instant Breakfast $4.94
Use $1/1 Carnation Breakfast Essentials Printable Coupon or $1/1 Carnation Breakfast Essentials September Issue All You magazine
Final price: $3.94
★ Welch’s Squeezable Grape Jelly $1.89
Use $.55/1 Welch’s Jam, Jelly, or Spread 9/25/2011 SS
Final price: $1.34
Tai-Pei Stir Fry Creations $4.22
Use $1/1 Printable Coupon Tai-Pei Stir Fry Creations
Final price: $3.22
Van’s Whole Grain Waffles $2.57
Use $1/1 Van’s Natural Foods Product printable coupon
Final price: $1.57
Mondo Fruit Squeezers (6 pack) $.88
Tyson Any’tizer Snack Bags $5.98
Use $1/1 Any’tizers Snacks 8/7/2011 SS and $1/1 Tyson Any’tiser Snack printable coupon (coupon IS still available!)
Final price: $4.98
Tyson Chicken Nuggets $4.92
Use $1/1 Tyson Frozen Chicken Nuggets 8/21/2011 SS
Final price: $3.92
Gerber Graduates Pasta Pick-ups $1.42
Use $.55/1 Gerber Graduates Pasta Pick-ups or Lil Meals printable coupon
Final price: $.87
Rhodes Cinnamon Rolls $2.98
Use $1/1 Rhodes Cinnamon Rolls printable coupon
Final price $1.98
Hillshire Farms Deli Meat $1.98
Use $.35/1 10/16/2011 RP
Final price: $1.63
Hawaiian Punch 1 gallon Juice Blends $1.97 each
Kool-Aid Jammers 10 pk $1.48
★ Totino’s Frozen Pizza $1.15
Buy 4 or Buy 3
Use $1/4 Totino’s Crisp Crust Frozen Pizza Products printable coupon or $.60/3 Totino’s Crisp Crust Frozen Pizza Products 10/2/2011 GM
Final price as low as: $.90 each
Hamburger Helper $.98
Buy 3
Use $.75/3 Hamburger Helper 10/2/2011
Final price $.73 each
Farmhouse Rice or Noodles $.88
Johnson’s Baby Shampoo $2.65
Use $1/1 Johnson’s Baby Product printable couponFinal price $1.65
1 Dozen Fresh Bagels $3.98
 Capri Sun 100% Juice $2.80
 Home Dairies Cottage Cheese 16 oz $1.88
Tenderbird Chicken Breasts 48 oz $5.98
Lucerene Sour Cream 16 oz $1.38
Nature Valley Granola Bars $2.28
$.75/2 Nature Valley Granola Bars 10/2/2011 GM
Final price $1.91 each WYB 2
 S&W Beans $.68Buy 2
Use$.50/2 S&W Bean 9/11/2011 RP
Final price $.43 each
★ Bridgford Monkey Bread $2.18
Use $.55/1 Bridgford Frozen Rolls, Dough, or Monkey Bread printable coupon
Final price $1.63
★ Hytop Canned Tomatoes $.57
★ Hytop Milk: Skim, 1%, 2% 1 gal $2.39
Use $.75/1 any brank milk printable coupon
Final price $1.64
Idahoan Potato Pouches $.88
Buy 3
Use $.75/3 Idahoan Potatoes printable couponFinal price $.63 each
Tree Top Applesauce $2.24
Buy 2
Use $1/2 Tree Top Applesauce printable coupon
Final price $1.74 each
★ McCormick Grill Mates Seasoning $.48
Hytop Mandarin Oranges $.50
★ V8 Fusion+Tea $2.98Use $1/1 V8 V-Fusion+Tea printable coupon
Final price $1.98
American Falls Water 24 ct $2.97
★ Hytop Tomato Sauce $.26
Mrs. Cubbison’s Croutons $.98
★ Hytop White or Wheat Bread $.95
Nalley Chili $.86
Hytop Saltines $.98
★ Del Monte Ketchup $.98
★ Fit ‘n Fruity Yogurt $.41
★ Blue Bonnet Margarine Cubes $.80
Farmhouse Flavored Pasta $.88
Cascade Pride Bread $1.55
★ Challenge Whipped Butter $1.54
Use $.55/1 Challenge Butter Product printable couponFinal price $.99
Act II Popcorn 3pk $.98
Oakdell Large Eggs (dozen) $1.18
 Yoplait Smoothies $1.98
Use $1/1 Yoplait Frozen Smoothies printable coupon
Final price $.98
Snapple Canned Beverages $.58
★ Shasta 2 Liter Bottles Soda $.78
Kerns 1/2 gallon Guava Nectar $1.98
★ Ortega Whole Grain Taco Shells 10 count $1.48
Buy 2
Use $1/2 Peelie
Final price $.98
Chef Boyardee Ravioli $.87
Buy 2
Use $.50/2 Chef Boyardee Products Found in September issue All You magazine
Final price $.62
Freschetta Frozen Pizza $5.27
Buy 1 or 2
Use $1/1 Freschetta Pizza printable coupon and $1/1 Freschetta Aritsan Pizza Crust 9/25/2011 SS
Final price as low as $4.27
Gatorade (8 pack) $4.78
Use $1/1 coupon found on product
Final price: $3.78
Sara Lee Wheat Bread $2.28
Use $.50/1 Sara Lee Wheat Bread 10/23/2011 RP
Final price: $1.78
★ DiGiorno Pizza $5.27
Use $2/1 DiGiorno Product printable coupon
Final price: $3.27
★ Healthy Choice Complete Meals $1.98
Use $1/3 Healthy Choice Frozen Meals 10/2/2011 SS or $1/3 Healthy Choice Complete Meals printable coupon
Final price: $1.65 WYB3
Healthy Choice Cafe Steamers $2.38
Use $1/1 Healthy Choice Cafe Steamers Printable Coupon
Final price: $1.38
★ Mom’s Best Natural Oatmeal $.85
Use $.55/2 Mom’s Best Natural Products printable coupon
Final price: $.58 each WYB2
New York Olde World Ciabatta Rolls $2.86
Use $.55/1 Peelie
Final price: $2.31
 Silk Soy Milk $2.78
Use $1.25/1 Silk Soy Milk printable coupon Final price as low as $1.53

Produce

★ 3lb Bag Carrots $2.98
Cauliflower $1.68 each
Small Grapefruit $.68each
Iceberg lettuce $.98 a head
Jalapenos $.78/lbLemons $.28 each
Bananas $.52/lb
★ Yellow onions $.48/lb
Celery $.58/lb
Red Onion $.48/lbZucchini $.78/lb
Avocados $.78 each
Cucumbers $.48 each
Bartlet Pears $.88/lb
★ Cantalope $.48/lb
Navel Oranges $1.58/lb
Black/Red Plums $.98/lb
★ Red Bell Peppers $.58 each
Roma Tomatoes $.88/lb
Honeydew Melon $.78/lb.
Peaches $1.28/lb
Strawberries 1lb $1.98
Broccoli Crowns $1.38/lb
Colossal Sweet Onion $.58 lb
★ Tomatoes on the Vine $.78/lb
Red/Green Grapes $1.48/lb
Pumpkins $.28/lb
 Thanks Fabulously Frugal

No comments:

Blog Archive